Вхiд до iнтернет-банкiнгу
AP Online AP Bank для приватних осiб
Вхід Детальніше
Download from Google Play store Download from Apple App Store
AP Business Online AP Business Online для бiзнесу
Вхід Детальніше

15.03.2023

Як відкрити депозит? Процедура та необхідні документи

Оновлено 18.04.2024 року

 

Як відкрити депозит? Процедура та необхідні документиЯкщо ви маєте вільні кошти і хочете їх зберегти, то просте і логічне рішення – відкрити депозит в банку. Депозит – це звичний спосіб отримання додаткового доходу на власні кошти, який десятиліттями не втрачає своєї популярності, що таке депозит може пояснити навіть дитина. Депозити в банках приваблюють легкістю оформлення, гарантією вкладу, зрозумілістю суми доходу і дати його отримання. Після того, як ви визначилися, в якому банку краще відкрити депозит, та підібрали для себе оптимальний вклад, залишається лише розмістити кошти і отримувати дохід. У цій статті розглянемо як відкрити депозит в банку, які документи для цього потрібні, а також нюанси, на які потрібно звернути увагу під час оформлення депозиту.

 

Ознайомтеся з умовами депозиту та депозитним договором

Умови депозиту

Перед тим, як відкрити депозитний рахунок, обов’язково детально ознайомтеся на сайті банку з умовами депозиту та розрахуйте ваш дохід від вкладу в депозитному калькуляторі. Також подумайте, як ви хочете отримувати відсотки по депозиту і перегляньте потрібні тарифи. Найбільш зручний спосіб отримувати відсотки по депозитах – на картку банку. В Агропросперіс Банку ви можете для цього обрати картку до депозиту або картку Мрія -  це картка з відсотками на залишок, яка дозволить вам отримувати на ваші проценти за депозитом ще додатково до 8% річних.

Умови надання послуг

Наступний, не менш важливий етап – переглянути умови надання послуг для фізичних осіб в банку та форми документів, які ви будете підписувати у відділенні, – це угода з банком та заява на розміщення вкладу і відкриття карткового рахунку, на який ви будете отримувати відсотки по депозиту. Посилання на ці документи обов’язково розміщується на сайті банку на сторінці з умовами депозиту.

Коли ви вже будете оформлювати вклад у відділенні, перед підписанням документів ще раз уважно їх перегляньте, перевірте, чи правильно вказано відсоткову ставку та дати розміщення вкладу. Також попросіть менеджера розрахувати суму вашого доходу на депозит, виясніть умови автопролонгації депозиту і уточніть тарифи на операції за карткою, на яку ви будете отримувати відсотки по депозиту.

 

Умови наших депозитів

 

Які документи потрібні, щоб відкрити депозит

Первинна ідентифікація

Якщо ви ще не є клієнтом банку і плануєте оформити депозит, то банк зобов’язаний провести первинну ідентифікацію вашої особи. Для цього необхідно надати менеджеру оригінали документів:

 • Паспорт;
 • Код платника податків;
 • Пенсійне посвідчення або інший документ, який дасть право на отримання бонусу до депозиту;
 • Документ про взяття на облік особи, що провадить незалежну професійну діяльність (за наявності);
 • Документи, що підтверджують джерела походження коштів (за потреби).

Окрім надання документів менеджери банку попросять вас заповнити стандартний опитувальник клієнта-фізичної особи, де необхідно надати інформацію, зокрема, про: належність до політично значущих осіб, планові суми та джерела надходження коштів на рахунок, статус працевлаштування, ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності.  

документи для відкриття депозиту

Процес первинної ідентифікації вкладника потребує від 30 хвилин часу, тому врахуйте це при плануванні вашого візиту. Дана перевірка відбувається одноразово при першому зверненні до банку, надалі ви зможете розміщувати депозити за декілька хвилин.

В подальшому при наступних зверненнях в банк для підтвердження особи вам необхідно пред'являти саме той документ, за яким ви пройшли первинну ідентифікацію.

Паспорт та РНОКПП

У більшості випадків для ідентифікації достатньо пред’явити внутрішній або закордонний паспорт громадянина України та код платника податків, якщо відомості про нього або про відмову від нього не внесені в паспорт.

Також ви можете пройти ідентифікацію за е-паспортом через сервіс Дія з обов’язковим наданням 13-значного коду, розміщеного на звороті документа під штрихкодом, та підтвердженням надання банку копій цифрових документів через застосунок.

Додаткові документи

Якщо ви є пенсіонером та плануєте розмістити вклад з бонусом для пенсіонерів, обов’язково візьміть із собою пенсійне посвідчення. В нашому банку в разі пред’явлення пенсійного посвідчення ви можете збільшити ваші відсотки по депозиту на 0,25% за вкладами Класичний та Класичний+.

Якщо ви провадите незалежну професійну діяльність, перед тим як оформити депозит, банк попросить вас надати копію документа, що підтверджує взяття на облік такої особи контролюючим органом.

Джерела походження коштів, які розміщуються на депозит

Важливо пам’ятати, що банк зобов’язаний перевірити джерела походження коштів, які ви плануєте розмістити на депозит, у наступних випадках:

 • Якщо ви хочете відкрити депозит або депозити на загальну суму понад 400 тис. грн;
 • Якщо ви є політично значущою особою, членом її родини або пов'язані з такою особою.

До документів, які підтверджують джерела походження коштів, зокрема, відносяться:

 • Довідка про заробітну платню;
 • Документи, що підтверджують дохід від продажу майна;
 • Копія податкової декларації;
 • Виписки з банківських рахунків.

Детальніше про порядок підтвердження джерел походження коштів читайте у нашій статті «Фінансовий моніторинг фізичних осіб».

 

Яку мінімальну суму можна покласти на депозит?

На сьогоднішній день в Україні мінімальна сума для відкриття депозиту визначається кожним банком на власний розсуд.

Зазвичай мінімальна сума для відкриття депозиту коливається в діапазоні від 1000 гривень, 100 доларів США або євро і може сягати 50 тисяч гривень або еквівалента у валюті. Деякі банки можуть встановлюти високі мінімальні суми для відкриття вкладу, переважно в тих випадках, коли йдеться про депозити з вигідними умовами.

 

Як відкрити вклад в банку

В онлайн-банкінгу

Дізнайтеся на сайті банку, чи може новий клієнт пройти віддалену ідентифікацію і як відкрити вклад онлайн без відвідування відділення. Для цього банк може запропонувати підтвердження особи через застосунок Дія, віддалену ідентифікацію через відеодзвінок або надання сканкопій документів через застосунок банку. Серед постійних клієнтів банків розміщення депозитів онлайн є дуже популярним, і кожен банк пропонує таку можливість своїм вкладникам. Онлайн-банкінг – це зручний інструмент, де клієнт може відкрити депозит в банку онлайн, встановлювати або скасовувати пролонгацію вкладу, перевіряти виплату відсотків та розпоряджатися ними.

У відділенні банку

Однак депозит – це, в першу чергу, довіра вкладника до банку, і у випадку першого звернення до банку більшість все ж таки воліють хоча б один раз відвідати та побачити наживо банк, якому вони довіряють депозити. На сайті кожного банку обов’язково розміщена мапа відділень, де ви можете розмістити депозит, також ви можете звернутися за інформацією за телефоном гарячої лінії банку.

Перед візитом до відділення обов’язково дізнайтеся на сайті або за телефоном банку режим роботи і обслуговування клієнтів в обраному відділенні. Також зверніть увагу не просто на адресу відділення, але й на безпосереднє його розміщення на мапі, щоб відшукати його швидко, легко і без пригод.

 

Відкрити депозит в Агропросперіс Банку

 

Як покласти кошти на депозит

Не обов’язково розміщувати кошти на депозиті в день оформлення вкладу у відділенні. Ви можете зарахувати кошти протягом 5 банківських днів або готівкою через касу банку, або переказом на ваш депозитний рахунок за допомогою дистанційних каналів обслуговування, що дає більшу гнучкість в управлінні фінансами, дозволяючи внести кошти відповідно до зручного вам графіку

Відсотки по депозиту почнуть нараховуватися наступного дня після надходження коштів.

 

Як відкрити депозит на третю особу

Перед тим як відкрити вклад на іншу людину, до вище перелічених документів, обов’язково потрібно підготувати доручення від особи, на яку відкривається вклад. У дорученні необхідно вказати всі дані, які потрібні для точної ідентифікації третьої особи.

 

Резюме

Щоб відкрити депозит, треба

Крок 1. Ознайомитися з умовами розміщення вкладу

Щоб впевнено розміщувати свої кошти на вкладі та спокійно їх повернути по завершенні строку вкладу, обов’язково проясніть для себе всі важливі умови:

 • Обраного вкладу, як-от: відсоткова ставка, термін вкладу, порядок виплати відсотків, мінімальна сума вкладу;
 • Тарифи на обслуговування картки до депозиту: в яких банкоматах можна безкоштовно знімати кошти, які послуги є платними, чи нараховується відсоток на залишок;
 • Надання послуг банком, зокрема: як нараховуються відсотки за вкладом, які умови відмови від автопролонгації вкладу, чи можливе дострокове розірвання депозитного договору.

Усі ці умови обов’язково вказуються на сайті будь-якого банку або надаються при зверненні до контакт-центру банку.

Крок 2. Підготувати необхідні документи

Обов’язкові документи – це паспорт та код платника податків. В деяких випадках банк може запросити у вас додаткові документи, зокрема:

 • пенсійне посвідчення чи військовий квиток для отримання підвищеної ставки;
 • джерела походження коштів у випадку розміщення вкладу на суму понад 400 тис. грн або політично значущою особою чи пов’язаною з нею;
 • довіреність у разі розміщення вкладу від імені третьої особи.

Крок 3. Дізнатися процедуру відкриття вкладу

Якщо ви вперше звертаєтесь до банку, то за бажання пройти первинну ідентифікацію дистанційно без візиту в банку дізнайтеся про цю можливість на їхньому вебсайті або за телефоном гарячої лінії.

Якщо ви плануєте звернутися до відділення банку, то уточніть актуальний графік роботи відділення та каси і орієнтовний час оформлення вкладу.

Якщо ви вже є клієнтом та користуєтеся інтернет-банкінгом банку, то можете розмістити вклад дистанційно в застосунку.

Крок 4. Оформити вклад та зарахувати кошти

Для відкриття вкладу у відділенні необхідно:

 • надати необхідні документи;
 • заповнити опитувальник;
 • ознайомитись з умовами вкладу та обслуговування;
 • підписати договір банківського вкладу.

Зарахувати кошти на вклад ви можете при підписанні договору або протягом 5 робочих днів з цієї дати.

Олексій Кияшко Заступник начальника управління МСБ та роздрібного бізнесу

Ми використовуємо файли cookies для роботи сайту та оптимізації послуг. Користуючись сайтом, Ви погоджуєтеся на використання файлів cookies.