Агропросперис Банк Головний офіс Agroprosperis Bank
27-Т (літ. А), вулиця Дегтярівська 04119 Київ, Україна
Телефон:+38 044 392 93 91
×
Вхiд до iнтернет-банкiнгу
AP Online AP Bank Iнтернет-банкiнг для приватних осiб
Вхід Детальніше
Download from Google Play store Download from Apple App Store
AP Business Online AP Business Online Iнтернет-банкiнг для бiзнесу
Вхід Детальніше

Е-ліміт – електронний ліміт, в рамках якого фізичні особи можуть переказувати іноземну валюту або гривні за кордон або на поточні рахунки нерезидентів-юридичних осіб, відкриті в Україні, для виконання власних зобов'язань перед нерезидентом за договором страхування життя, для здійснення інвестицій за кордон, розміщення коштів на власному рахунку за межами України.

На яку суму можна здійснювати грошові операції з е-лімітом?

Фізична особа може перераховувати за кордон іноземну валюту на загальну суму е-ліміту до 200 тисяч євро (в еквіваленті) протягом календарного року.

Як оформити е-ліміт?

Для оформлення індивідуального е-ліміту зверніться в банк, де ви маєте або відкриєте поточні рахунки у гривні та валюті запланованої операції, і надайте пакет документів. Банк перевірить документи та передасть до Національного банку України, після чого повідомить вас про рішення щодо проведення переказу за е-лімітом.

Які документи потрібно надати?

Для надсилання переказу в рамках е-ліміту надайте в банк наступні документи у паперовій формі:

  • декларацію про майновий стан і доходи з відміткою від податкової або довідку з податкової про отримані доходи й сплачені податки (не потрібно подавати у разі здійснення операції на суму до екв. 400 тис. грн);
  • копії оригіналів документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України: договір, рахунок та/або інші документи, що використовуються в міжнародній практиці (не потрібно надавати у разі розміщення резидентом коштів на своєму рахунку за межами України).

Банк при здійсненні аналізу операції має право запросити додаткові документи (інформацію) відповідно до законодавства України.

Куди звернутися для оформлення е-ліміту?

Будь ласка, зверніться до відділення, у якому Ви обслуговуєтеся. Телефони відділень банку вказані у розділі Відділення та банкомати.

Який термін оформлення та дії е-ліміту?

Банк розглядає і передає НБУ інформацію про валютну операцію протягом одного робочого дня з її отримання. НБУ ухвалює рішення про погодження е-ліміту протягом одного робочого дня з дати подачі повідомлення. Е-ліміт є підставою для проведення фізичною особою валютної операції не пізніше наступного робочого дня після отримання узгодження від НБУ.

Яка вартість оформлення/анулювання е-ліміту?

Вартість оформлення/анулювання включена в тариф на переказ коштів з рахунку за межі банку, який ви можете дізнатися у розділі Розрахунки для приватних осіб.

Які перекази заборонено здійснювати в межах Е-ліміту?

Визначено певні обмеження на операції, які здійснюються у межах Е-ліміту та пов’язані з ризикованими країнами, державою-агресором, а також країнами, що не виконують рекомендації FATF (далі – ризикові країни), а саме: заборонено переказувати іноземну валюту на власні рахунки в ризикових країнах та здійснювати інвестиції за кордон, якщо об’єкт інвестиції та/або продавець-нерезидент цього об’єкта має реєстрацію/місцезнаходження у ризикових країнах.

Recall