Агропросперис Банк Головний офіс Agroprosperis Bank
27-Т (літ. А), вулиця Дегтярівська 04119 Київ, Україна
Телефон:+38 044 392 93 91
×
Вхiд до iнтернет-банкiнгу
AP Online AP Bank Iнтернет-банкiнг для приватних осiб
Вхід Детальніше
Download from Google Play store Download from Apple App Store
AP Business Online AP Business Online Iнтернет-банкiнг для бiзнесу
Вхід Детальніше

Що таке ОВДП

Вкладення коштів у облігації внутрішньої державної позики або ОВДП – це розміщення грошей під відсотки, але не на депозит, а в державні цінні папери, під гарантії держави з фіксованою відсотковою ставкою. ОВДП розміщуються виключно на внутрішньому ринку України та є підтвердженням зобов’язань виплатити борг. Боржником у такому випадку виступає держава Україна, яка виплачує в обумовлений строк відсотки згідно з умовами облігацій та їх номінальну вартість. На облігації варто звернути увагу, адже вони мають безліч переваг та привабливих відмінностей.

 

Які бувають облігації

ОВДП є борговими цінними паперами, які мають бездокументарну форму випуску, тому існують тільки в електронному вигляді. Випускаються такі облігації Міністерством фінансів України.

ОВДП випускають у гривні, євро чи доларах США і погашаються Міністерством фінансів у тій валюті, в якій випущені. Номінальна вартість однієї облігації становить 1000 грн /доларів /євро. Зміни у валютному законодавстві з 07 лютого 2019 року дають можливість приватним особам купувати державні облігації як у гривні, так і в іноземній валюті (але тільки через торговців, що є банками).

Види ОВДП: процентні (передбачається виплата відсоткових доходів (купонів) протягом встановленого періоду часу) та дисконтні (розміщуються за ціною, нижчою за номінальну вартість, дохід складається з різниці вартості номіналу та ціни придбання).

 

Дохід від ОВДП

Дохід від державних облігацій — це не лише відсотки, але й інвестиційний прибуток, тобто різниця вартості продажу та купівлі цінних паперів.

Процентні доходи від облігацій в залежності від строку обігу цінного паперу складають:

 • 8,5-12% річних у гривні
 • 2-3,5% річних у доларах США
 • 2-2,7% річних у євро.

Дохід від усіх операцій з ОВДП, що отриманий фізичними особами, не оподатковується податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) та з нього не сплачується військовий збір. А якщо гроші покласти на депозит, то з доходу фізичної особи буде утримано ПДФО у розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

Отже, ОВДП сьогодні – це досить привабливий інструмент для інвестування на фондовому ринку та альтернатива класичним депозитам. Але перед тим, як починати інвестувати, необхідно ознайомитися із правилами.

 

Тарифи на купівлю-продаж ОВДП

для фізичних осіб:

біржові угоди на організованих ринках капіталу – 0,05% від суми договору

позабіржові угоди поза організованими ринками капіталу – 0,1% від суми договору

для юридичних осіб:

від 1 000,00 грн до 9 999 999,99 грн – 0,04% від суми договору

від 10 000 000,00 грн до 20 000 000,00 грн – 0,03% від суми договору

20 000 001,00 грн та більше – 0,02% від суми договору

 

Тарифи

 

У тариф за надання інвестиційних послуг щодо операцій з ОВДПУ не входять інші витрати клієнта за угодами купівлі-продажу цінних паперів, зокрема, послуги депозитарної установи, нотаріуса, центру сертифікації ключів, пошти, банківські розрахунково-касові послуги, податки та збори від купівлі-продажу цінних паперів.

 

Хто може купити ОВДП

Будь-яка фізична або юридична особа може купити державні облігації. Для цього достатньо:

 • відкрити рахунок для купівлі цінних паперів у депозитарній установі
 • оформити договір з банком-торговцем цінними паперами про надання інвестиційних послуг
 • вибрати цінні папери та подати заявку на їхню купівлю.

Облігації можуть зацікавити тих, хто готовий інвестувати кошти в сумі від 50 тис. грн, оскільки під час операцій з ними будуть додаткові комісії та витрати.

 

Переваги для власників ОВДП

 • Держава гарантує повернення 100% вартості облігацій та виплати відсотків;
 • Дохідність вище, у порівнянні з депозитами;
 • Не сплачується ПДФО та військовий збір з доходу;
 • Можливість перепродажу облігацій іншим особам;
 • Отримання фіксованого доходу протягом декількох років;
 • Можливість використання облігацій як заставу при отриманні кредиту.

 

Як подати податкову декларацію про інвестування в ОВДП

Оскільки облігації є цінним папером, то при проведенні операцій з ними фізичні особи повинні подавати податкову декларацію, а саме Додаток Ф1.

Подати податкову декларацію самостійно досить просто в електронному кабінеті на сайті https://cabinet.sfs.gov.ua. Вам потрібно зробити запит у системі на отримання інформації про стягнуті та сплачені за Вас податковими агентами доходи з фізичних осіб з форми №1-ДФ. Після цього система автоматично завантажить дані в податкову декларацію. Потім ці дані необхідно перевірити, підписати та відправити в Державну податкову інспекцію через електронний кабінет.

Для того щоб підписати декларацію, а також зайти у систему, знадобиться електронно-цифровий ключ – це можна зробити за кілька хвилин через систему Приват24 за наявності картки Приватбанку.

 

Бажаєте придбати облігації внутрішньої державної позики або маєте запитання? Звертайтеся!

Юлія Куршель, 044 392 93 97, yukurshel@ap-bank.com

Recall