Вхiд до iнтернет-банкiнгу
AP Online AP Bank для приватних осiб
Вхід Детальніше
Download from Google Play store Download from Apple App Store
AP Business Online AP Business Online для бiзнесу
Вхід Детальніше

Що таке ОВДП

Вкладення коштів у облігації внутрішньої державної позики або ОВДП – це розміщення грошей під відсотки, але не на депозит, а в державні цінні папери, під гарантії держави з фіксованою відсотковою ставкою. ОВДП розміщуються виключно на внутрішньому ринку України та є підтвердженням зобов’язань виплатити борг. Боржником у такому випадку виступає держава Україна, яка виплачує в обумовлений строк відсотки згідно з умовами облігацій та їх номінальну вартість. На облігації варто звернути увагу, адже вони мають безліч переваг та привабливих відмінностей.

 

Які бувають облігації

ОВДП є борговими цінними паперами, які мають бездокументарну форму випуску, тому існують тільки в електронному вигляді. Випускаються такі облігації Міністерством фінансів України.

ОВДП випускають у гривні, євро чи доларах США і погашаються Міністерством фінансів у тій валюті, в якій випущені. Номінальна вартість однієї облігації становить 1000 грн /доларів /євро. Зміни у валютному законодавстві з 07 лютого 2019 року дають можливість приватним особам купувати державні облігації як у гривні, так і в іноземній валюті (але тільки через торговців, що є банками).

Види ОВДП: процентні (передбачається виплата відсоткових доходів (купонів) протягом встановленого періоду часу) та дисконтні (розміщуються за ціною, нижчою за номінальну вартість, дохід складається з різниці вартості номіналу та ціни придбання).

 

Дохід від ОВДП

Дохід від державних облігацій — це не лише відсотки, але й інвестиційний прибуток, тобто різниця вартості продажу та купівлі цінних паперів.

Процентні доходи від облігацій в залежності від строку обігу цінного паперу складають:

  • 8,5-12% річних у гривні
  • 2-3,5% річних у доларах США
  • 2-2,7% річних у євро.

Дохід від усіх операцій з ОВДП, що отриманий фізичними особами, не оподатковується податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) та з нього не сплачується військовий збір. А якщо гроші покласти на депозит, то з доходу фізичної особи буде утримано ПДФО у розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

Отже, ОВДП сьогодні – це досить привабливий інструмент для інвестування на фондовому ринку та альтернатива класичним депозитам. Але перед тим, як починати інвестувати, необхідно ознайомитися із правилами.

 

Тарифи на купівлю-продаж ОВДП

для фізичних осіб:

біржові угоди на організованих ринках капіталу – 0,05% від суми договору

позабіржові угоди поза організованими ринками капіталу – 0,1% від суми договору

для юридичних осіб:

від 1 000,00 грн до 9 999 999,99 грн – 0,04% від суми договору

від 10 000 000,00 грн до 20 000 000,00 грн – 0,03% від суми договору

20 000 001,00 грн та більше – 0,02% від суми договору

 

Тарифи

 

У тариф за надання інвестиційних послуг щодо операцій з ОВДПУ не входять інші витрати клієнта за угодами купівлі-продажу цінних паперів, зокрема, послуги депозитарної установи, нотаріуса, центру сертифікації ключів, пошти, банківські розрахунково-касові послуги, податки та збори від купівлі-продажу цінних паперів.

 

Хто може купити ОВДП

Будь-яка фізична або юридична особа може купити державні облігації. Для цього достатньо:

  • відкрити рахунок для купівлі цінних паперів у депозитарній установі
  • оформити договір з банком-торговцем цінними паперами про надання інвестиційних послуг
  • вибрати цінні папери та подати заявку на їхню купівлю.

Облігації можуть зацікавити тих, хто готовий інвестувати кошти в сумі від 50 тис. грн, оскільки під час операцій з ними будуть додаткові комісії та витрати.

 

Переваги для власників ОВДП

  • Держава гарантує повернення 100% вартості облігацій та виплати відсотків;
  • Дохідність вище, у порівнянні з депозитами;
  • Не сплачується ПДФО та військовий збір з доходу;
  • Можливість перепродажу облігацій іншим особам;
  • Отримання фіксованого доходу протягом декількох років;
  • Можливість використання облігацій як заставу при отриманні кредиту.

 

Як подати податкову декларацію про інвестування в ОВДП

Оскільки облігації є цінним папером, то при проведенні операцій з ними фізичні особи повинні подавати податкову декларацію, а саме Додаток Ф1.

Подати податкову декларацію самостійно досить просто в електронному кабінеті на сайті https://cabinet.sfs.gov.ua. Вам потрібно зробити запит у системі на отримання інформації про стягнуті та сплачені за Вас податковими агентами доходи з фізичних осіб з форми №1-ДФ. Після цього система автоматично завантажить дані в податкову декларацію. Потім ці дані необхідно перевірити, підписати та відправити в Державну податкову інспекцію через електронний кабінет.

Для того щоб підписати декларацію, а також зайти у систему, знадобиться електронно-цифровий ключ – це можна зробити за кілька хвилин через систему Приват24 за наявності картки Приватбанку.

 

Бажаєте придбати облігації внутрішньої державної позики або маєте запитання? Звертайтеся!

Юлія Куршель, 044 392 93 97, yukurshel@ap-bank.com

Вас можуть зацікавити

Ми використовуємо файли cookies для роботи сайту та оптимізації послуг. Користуючись сайтом, Ви погоджуєтеся на використання файлів cookies.