Агропросперис Банк Головний офіс Agroprosperis Bank
27-Т (літ. А), вулиця Дегтярівська 04119 Київ, Україна
Телефон:+38 044 392 93 91
×
Вхiд до iнтернет-банкiнгу
AP Online AP Bank Iнтернет-банкiнг для приватних осiб
Вхід Детальніше
Download from Google Play store Download from Apple App Store
AP Business Online AP Business Online Iнтернет-банкiнг для бiзнесу
Вхід Детальніше

 

← Усі кредитні програми

 

Аграрна розписка – зручний та простий інструмент залучення фінансування, який допоможе отримати кредит під заставу майбутнього врожаю на вигідних умовах. Вони бувають фінансовими, зобов’язання за якими виконуються оплатою коштів, та товарними, зобов'язання за якими виконується постачанням сільгосппродукції. Українські банки можуть використовувати лише фінансові аграрні розписки, укладені в гривні. На кожну культуру оформлюється окрема аграрна розписка.

 

Агропросперіс Банк – перший серед банків, які кредитують під аграрні розписки в Україні, й з 2016 року надав фермерам понад 1 мільярд гривень фінансування під аграрні розписки.

 

Переваги

  • Доступність для невеликих фермерів. Кредити під майбутній врожай у формі аграрних розписок можуть отримати ті виробники, яким не вистачає твердої застави для отримання звичайного кредиту.
  • Збільшення майна для застави. Вашим забезпеченням виступає майбутній врожай, який ви можете ще тільки планувати виростити. Покриття заставою за аграрною розпискою є меншим, ніж вимагає класичний кредит для агробізнесу.
  • Свобода вибору постачальників. Ви можете вільно обирати та оплачувати необхідні товари та послуги для вирощування врожаю будь-яких надійних постачальників.

 

Як оформити?

Для даного інструменту обов’язковою є перевірка прав на землю та реалістичності й ефективності бізнес-плану на поточну діяльність. Узгодивши усі умови, господарство і банк підписують аграрну розписку, після чого нотаріус її посвідчує та реєструє в Реєстрі аграрних розписок та Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

Розгляд заявки та погодження кредитних умов займає до 7 робочих днів від моменту подання усіх необхідних документів, а кошти за аграрною розпискою ви отримаєте не пізніже ніж через 24 години після її посвідчення.

 

Документи на землю

Щоб отримати кредит під врожай, господарству потрібно надати документи, які підтверджують право володіння або користування земельними ділянками, на яких майбутній врожай буде вирощено. Ділянки повинні мати кадастровий номер, а оренда повинна бути зареєстрована на підприємство в Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Наявність упорядкованих документів на землю значно спрощує та пришвидшує оформлення аграрної розписки. До того ж, від кількості правильно оформлених земельних ділянок залежить обсяг майбутнього врожаю, який ви можете передати в заставу, а отже й обсяг фінансування.

 

Законодавство про аграрні розписки

Аграрні розписки в Україні запровадили у 2012 році, прийнявши Закон «Про аграрні розписки» від 06.11.2012 № 5479-VI. Цей закон є основним документом, який регулює оформлення, видачу, обіг та виконання аграрних розписок. Вичерпний і актуальний перелік нормативних актів та освітні матеріали щодо функціонування даного інструменту наведено на сайті ДП «Аграрні реєстри».

 

Потрібна порада або більш детальна інформація? 

 

Бажаємо вам гарних врожаїв!

Recall