Аграрна розписка – зручний та простий інструмент залучення фінансування, який допоможе отримати кредит під заставу майбутнього врожаю на вигідних умовах. Вони бувають фінансовими, зобов’язання за якими виконуються оплатою коштів, та товарними, зобов'язання за якими виконується постачанням сільгосппродукції. Українські банки можуть використовувати лише фінансові аграрні розписки, укладені в гривні. На кожну культуру оформлюється окрема аграрна розписка.
Агропросперіс Банк – перший серед банків, які кредитують під аграрні розписки в Україні, й з 2016 року надав фермерам понад 1 мільярд гривень фінансування під аграрні розписки.
Для даного інструменту обов’язковою є перевірка прав на землю та реалістичності й ефективності бізнес-плану на поточну діяльність. Узгодивши усі умови, господарство і банк підписують аграрну розписку, після чого нотаріус її посвідчує та реєструє в Реєстрі аграрних розписок та Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.
Розгляд заявки та погодження кредитних умов займає до 7 робочих днів від моменту подання усіх необхідних документів, а кошти за аграрною розпискою ви отримаєте не пізніже ніж через 24 години після її посвідчення.
Щоб отримати кредит під врожай, господарству потрібно надати документи, які підтверджують право володіння або користування земельними ділянками, на яких майбутній врожай буде вирощено. Ділянки повинні мати кадастровий номер, а оренда повинна бути зареєстрована на підприємство в Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Наявність упорядкованих документів на землю значно спрощує та пришвидшує оформлення аграрної розписки. До того ж, від кількості правильно оформлених земельних ділянок залежить обсяг майбутнього врожаю, який ви можете передати в заставу, а отже й обсяг фінансування.
Аграрні розписки в Україні запровадили у 2012 році, прийнявши Закон «Про аграрні розписки» від 06.11.2012 № 5479-VI. Цей закон є основним документом, який регулює оформлення, видачу, обіг та виконання аграрних розписок. Вичерпний і актуальний перелік нормативних актів та освітні матеріали щодо функціонування даного інструменту наведено на сайті ДП «Аграрні реєстри».
Бажаємо вам гарних врожаїв!