Депозити в гривні – це грошові кошти в національній валюті, розміщені в банку на умовах договору банківського вкладу. Гривневі депозити мають ряд беззаперечних переваг і є одним із найпоширеніших способі заощаджень, що забезпечують гарантований дохід. Гривневі депозити використовуються як інструмент для збереження коштів від інфляції та отримання пасивного доходу.
Причини відкрити депозит в гривнях
Банківський вклад у національній валюті зручно розмістити з багатьох причин, зокрема для того, щоб:
- Захистити накопичення від різноманітних ризиків, включаючи крадіжку, природні лиха, обстріли.
- Зменшити вплив інфляції завдяки відсотковим ставкам за вкладом — проценти на депозит у гривні є вищими ніж рівень інфляції, тому дозволяють не лише захистити кошти, а й заробити.
- Отримувати щомісячний дохід — ваш гривневий дохід за депозитом виплачується вам на банківську картку і ви можете одразу ним розпоряджатися, не витрачаючи час на обмін валюти та очікування кращого курсу.
- Простіше накопичити кошти – якщо ваш депозит у гривнях передбачає можливість поповнення вкладу, отримавши заробітну плату, ви можете одразу в декілька кліків додати її до тіла вкладу, і не лише зберегти на майбутнє, а й одразу отримувати ще більший дохід за вкладом.
Депозити в гривнях: переваги та недоліки
Переваги, які мають депозити в гривні в порівнянні з вкладами в іноземній валюті:
- Вигідні відсоткові ставки. Якщо порівнювати дохід на депозити, гривня є набагато вигіднішою за долар, адже в буд-якому банку та для будь-якого терміну вкладу відсотки на депозити в гривні є незрівнянно вищими, ніж для валютних вкладів
- Доступність. Вклади в гривні дозволяють швидко і легко здійснювати операції з власними фінансами, без необхідності конвертації у інші валюти.
- Простота. Не потрібно слідкувати за курсом валют, ходити у банківські відділення або пункти обміну, можна дистанційно поповнювати свій депозит з зарплатної картки і одразу ж витрачати отримані відсотки.
- Менше ризиків впровадження обмежень. В умовах воєнного стану чи макроекономічних криз обмеження видачі коштів з банківських рахунків та інших операцій є більш ймовірними для іноземної валюти, ніж для національної.
Єдиний недолік таких вкладів – це можливі коливання курсу валют та знецінення розміщених коштів.
Зазвичай, ми очікуємо, що гривня обов’язково втрачатиме в вартості та не бачимо кращого рішення, ніж купляти долар. Однак, якщо порівняти історичні цифри, то в дійсності ситуація виявляється зовсім не такою, як звикли думати. Так, за останні півтора роки з липня 2022 року, коли Національний банк на чверть збільшив офіційний курс гривні до долара, готівковий курс продажу долара зменшився з 41,37 грн за дол. до 37,42 грн за дол. Дивлячись на ці цифри, можемо сказати, що гривня не те, що не здешевшала, а навпаки суттєво укріпилася. Ті, хто в кінці грудня 2022 року розмістив в Агропросперіс Банку гривневий депозит на 12 місяців під найвищу ставку 18,75% річних заробив не лише високі проценти за вкладом, але й немало виграв на різниці курсу.
Після того, як Нацбанк перейшов до гнучкого курсу, тобто до звичайного довоєнного режиму, коливання стали більш помітними, але наразі вони є незначними і здебільшого пов’язані з сезонними факторами.
Депозити у гривні в Агропросперіс Банку
Агропросперіс Банк завжди пропонує вигідні депозити в гривнях з одними з найкращих ставок серед українських банків. В банку діють чотири депозитні програми з різними умовами в залежності від частоти виплати відсотків та можливості поповнення вкладу. Традиційно найвищу дохідність передбачає депозит Класичний+ на 12 місяців з виплатою відсотків в кінці строку.
Розміщуйте гривневі депозити в надійному Агропросперіс Банку, щоб вигідно заощаджувати та легко розпоряджатися отриманим доходом!