Вхiд до iнтернет-банкiнгу
AP Online AP Bank для приватних осiб
Вхід Детальніше
Download from Google Play store Download from Apple App Store
AP Business Online AP Business Online для бiзнесу
Вхід Детальніше

10.07.2023

Пролонгація депозиту – що це та як нею користуватися

Пролонгація депозиту – що це та як нею користуватисяДепозитні програми в банках характеризуються не лише відсотковими ставками, але й рядом інших умов, таких як можливість поповнення вкладу, зняття коштів та пролонгації. У цьому матеріалі розглянемо, що таке пролонгація депозитів, які вона має переваги і недоліки, які нюанси потрібно знати, щоб пролонгація депозиту була для вас вигідною.

 

Що таке пролонгація депозиту

Пролонгація – це продовження строку дії угоди між сторонами після завершення строку її дії, тобто у випадку депозитів – продовження дії депозитного договору між вкладником і банком на наступний строк. Якщо для звичайних договорів для цього нерідко потрібно підписувати відповідну додаткову угоду, то для депозитів переважно застосовується автопролонгація депозиту – це автоматичне продовження строку дії депозитної угоди без будь-яких додаткових документів і присутності сторін у разі, якщо жодна із сторін не повідомила про відмову від її продовження.

Депозити в банку можуть бути, як з автопролонгацією, так і не передбачати даної можливості. За наявності пролонгації кількість таких пролонгацій може бути різною в різних банках і для різних вкладів – це може бути, як лише разова пролонгація депозиту, так і понад 10 разів.

 

Де знайти умови автопролонгації депозиту

Можливість пролонгації депозиту обов’язково вказується на сайті банку в описі даного депозиту та у файлі з його істотними характеристиками.

Пролонгація депозиту прописується в Заяві-договорі на розміщення вкладу, що підписується вами та банком. При розміщенні депозиту важливо перевірити наявність даної опції та проговорити її умови. Заява-договір фіксує усі зобов’язання кожної зі сторін угоди і, відповідно, кожна зі сторін, тобто як банк, так і вкладник, мають виконувати дані умови.

 

На яких умовах відбувається пролонгація депозиту

Якщо ви оформлюєте вклад із автопролонгацією, дізнайтеся наступні умови:

  • Відсоткова ставка при пролонгації
  • Скільки разів можлива пролонгація
  • Порядок відмови від пролонгації

Умови пролонгації депозитів різняться від банку до банку, але зазвичай у більшості фінансових установ автопролонгація депозиту здійснюється зі збереженням усіх умов початково розміщеного вкладу – та сама депозитна програма, та сама валюта вкладу, той самий термін, та сама сума вкладу, яку ви розмістили. У разі розміщення акційних вкладів може бути вказано інший депозитний продукт, за умовами якого буде пролонговано даний акційний вклад.

Єдине, що може змінитися, це відсоткова ставка. В абсолютній більшості банків пролонгація депозитів відбувається за відсотковою ставкою, яка діє в банку для даної депозитної програми в день пролонгації. Однак можливі випадки, коли при пролонгації депозитів встановлюється ставка, відмінна від діючої.

Чинні умови пролонгації депозитів детально викладені на сайті банку в публічній пропозиції для приватних клієнтів, посилання на яку має бути розміщене на сторінці вкладу на сайті банку. Обов’язково попередньо ознайомтесь з правилами та умовами розміщення та пролонгації депозиту до моменту оформлення вкладу, щоб прояснити все моменти і захистити себе від неприємних сюрпризів.

 

Автопролонгація депозиту: плюси і мінуси

Плюси. Основна перевага, яку вам дає автопролонгація депозиту, – це відсутність потреби кожного разу витрачати свій час, щоби знову відвідувати відділення банку для повторного розміщення вкладу, адже вклад подовжується автоматично без вашої присутності. Також часто в банках діє програма лояльності, за якою при пролонгації вкладу ви отримуєте підвищену ставку – ще одна додаткова вигода для вас.

Мінуси. Єдиний недолік, який має пролонгація депозиту, – це необхідність контролю даної опції з вашої сторони. Розглянемо на прикладах ситуації, які можуть трапитися через несерйозне ставлення до пролонгації вкладу.

Якщо ви хочете забрати свої кошти по завершенні строку вкладу, однак не помітили, що ваш вклад передбачає автоматичну пролонгацію або не звернулися вчасно для відміни пролонгації, ваш вклад продовжується на наступний термін і увесь цей час ви не зможете забрати свої кошти.

Або ви, навпаки, не помітили, що за вашим вкладом немає пролонгації, чи забули, що відмовилися від неї, і думаєте, що депозит успішно автопролонгувався. Однак, звернувшись до банку при завершенні очікуваної пролонгації, виявляєте, що ваші кошти весь цей час просто лежали на поточному рахунку і ніякі відсотки за ними не нараховувалися. Якщо це були 100 тис. грн на термін 1 рік під 20%, то через свою необачність ви могли втратити 16 тис. грн чистими на руки.

 

Як відмовитися від автопролонгації депозиту

Так само, як умови, на яких пролонгується вклад, відрізняються в різних банках, так само і порядок відмови від пролонгації залежать від кожного конкретного банку. Тому завжди уточнюйте вимоги банку і не покладайтесь на свій попередній досвід. В цілому, потрібно розуміти дві ключові речі:

  • Коли можливо відмовитися від пролонгації. В деяких банках це можливо зробити і в момент оформлення вкладу, а в деяких – лише на наступний день або взагалі лише за місяць до завершення терміну депозиту. Так само і з останнім днем, коли це можна зробити. В більшості банків пролонгація депозитів можлива лише до дня завершення вкладу, а в декотрих навіть не пізніше ніж 7-10 днів до цієї дати. Але є банки, в яких відмінити пролонгацію можна навіть протягом кількох днів після завершення строку вкладу і після його пролонгації. Якщо це так, необхідно пильнувати цю дату, щоб не упустити потрібний момент.
  • Яка процедура відмови від пролонгації. Переважно це можна зробити двома способами – або в онлайн-банкінгу в пару кліків, або подавши заяву у відділенні. Це одна з причин встановити онлайн-банкінг того банку, де ви маєте депозит. В ньому ви можете і дату завершення вкладу контролювати, і пролонгацію змінювати.

 

Пролонгація депозиту в Агропросперіс Банку

Депозити в Агропросперіс Банку передбачають можливість автопролонгації для певних вкладів, про що вказано на сторінці кожного вкладу в умовах, файлі з істотними характеристиками та попередженні про користування послугою.

Від пролонгації депозиту можливо відмовитися одразу в момент його оформлення та впродовж всього терміну до дня, що передує даті завершення вкладу. Так само можна і повернути пролонгацію увесь час до дня закінчення строку.

Щоб змінити умови пролонгації в онлайн-банкінгу AP Bank перейдіть в розділ Депозити, натисніть на потрібний вклад, потім натисніть на значок в верхньому правому куті. У вікні, яке відкрилося, ви можете побачити дату завершення вашого депозиту та змінити умови автопролонгації вкладу, поставивши бігунок в потрібне положення.

Письмову заяву про пролонгацію депозиту ви можете написати безпосередньо у відділенні або відправити у відсканованому вигляді через форму зворотного зв'язку  на пошту bank@ap-bank.com. Дана заява має містити ваші ПІБ, ІПН, номер та дату договору банківського вкладу та ваш підпис.

 

Висновки

Пролонгація депозиту – це така ж важлива умова вкладу, як і відсоткова ставка, і вона так само потребує вашої уваги та контролю. Тому при підписанні депозитного договору завжди уточнюйте, на яких умовах пролонгується даний вклад і які умови відміни від пролонгації. Найлегший спосіб тримати руку на пульсі – це зареєструватися в інтернет-банкінгу, щоб завжди бачити термін вашого вкладу і мати можливість відмінити або повернути пролонгацію.

Ми використовуємо файли cookies для роботи сайту та оптимізації послуг. Користуючись сайтом, Ви погоджуєтеся на використання файлів cookies.