Важко знайти безпечніше місце для зберігання цінних речей, ніж банківський сейф. Банківські установи зберігають цінності клієнтів в спеціально обладнаних приміщеннях, рівень безпеки та захисту яких перевершує будь-які можливості домашнього зберігання. Як обрати банківський сейф та як користуватися вашою банківською ячейкою детально розглянемо в нашій статті.
Банківські сейфи розміщені в захищеному сховищі
Індивідуальні банківські сейфи розміщуються в спеціально обладнаному сейфовому сховищі, технічний стан якого відповідає вимогам ДСТУ EN 1143-1.
Даний стандарт висуває дуже суворі вимоги до сейфового сховища, регламентуючи товщину стін, відсутність вікон, площу та висоту стель і, звичайно, обов’язково оснащення охороною і відеонаглядом в цілодобовому режимі.
Доступ працівників банку в сховище суворо обмежений, роботу із вмістом скриньки клієнт виконує в окремій кімнаті без сторонньої присутності, а банківські сейфи в сховищі знаходяться під постійним відеоспостереженням. Таким чином, ваші цінності в банківській ячейці максимально захищені від будь-яких ризиків.
Варіанти зберігання цінностей в індивідуальному сейфі
Банки можуть надавати клієнтам два види послуг зберігання матеріальних цінностей в сейфах в залежності від майнової відповідальності:
- послуги тимчасового користування індивідуальними банківськими сейфами для зберігання цінностей без майнової відповідальності (згідно статті 971 Цивільного кодексу України);
- послуги майнового відповідального зберігання цінностей клієнта в індивідуальних банківських сейфах з описом цінностей під час їх вкладання (згідно статті 970 Цивільного кодексу України).
Обидва варіанти передбачають, що ви використовуєте індивідуальний сейф, який розміщується в захищеному банківському сховищі, однак в першому варіанті вміст сейфу відомий виключно вам, тоді-як в другому представник банку контролює вкладання цінностей у сейф та їх одержання з сейфу з обов’язковою документальною фіксацією.
Варто розуміти, що який би варіант оренди банківської ячейки ви не обрали, згідно законодавства банк не несе відповідальності за псування цінностей в сейфі з незалежних від банку причин, як-от хімічні реакції, корозія металу, стихійне лихо тощо.
Клієнти банків віддають перевагу першому варіанту завдяки його конфіденційності, і більшість банків пропонують саме такий вид користування банківськими скриньками.
Агропросперіс Банк надає своїм клієнтам індивідуальні банківські сейфи в тимчасове користування без опису цінностей.
Для чого можна використовувати банківські ячейки
Індивідуальний сейф – зручний спосіб зберігати важливі документи, цінні папери, гроші, коштовності, антикваріат, предмети мистецтва – будь-які цінні речі, які помістяться в скриньку і дозволені для зберігання в сховищі банку.
Не дозволяється використовувати індивідуальні сейфи для збереження речей, що можуть спричинити пожежу або нанести іншу шкоду, а також речей, зберігання яких прямо заборонено чинним законодавством України: пожежо- та вибухонебезпечні, хімічні, отруйні, токсичні, легкозаймисті, радіоактивні речовини, наркотичні засоби, зброю, боєприпаси, речовини, що різко пахнуть, та предмети, які створюють сильні електричні та магнітні поля.
Як обрати банківський сейф
Банківські скриньки бувають різних розмірів: від маленьких, висотою лише 4-5 см, де можна зберігати, наприклад, документи або прикраси, до просторих сейфів, куди легко помістяться навіть картини. Від розміру скриньки, відповідно, залежить і скільки коштує ячейка в банку.
Оренда індивідуального банківського сейфу можлива на період від декількох днів до року. Чим довший термін обираєте – тим вигідніше. Тому, якщо ви маєте потребу в скриньці на короткі періоди, але часто, варто порахувати – можливо для вас буде вигіднішою оренда банківської ячейки одразу на рік.
Відвідування сховища можливе в години його роботи, які різняться від банку до банку і не завжди збігається з режимом роботи відділення, тому обов’язково уточнюйте цю інформацію.
Банківські сейфи в Агропросперіс Банку
Процес укладання договору на користування сейфом
Укладання договору та ідентифікація та верифікація клієнта тривають в середньому пів години. Для ідентифікації та верифікації необхідно пред’явити паспорт або документ, що його замінює та ідентифікаційний код. Якщо ви вже є клієнтом банку, то додаткова ідентифікація не проводиться.
Вартість оренди банківської ячейки сплачується за весь період оренди в момент укладання договору, одночасно з цим також вноситься застава за ключі та замок від скриньки. Застава повертається вам при завершенні договору та поверненні ключів та сейфу в непошкодженому стані.
Після укладання договору ви отримуєте ключі від сейфу і вже вільні ним користуватися. Комплект ключів від індивідуального сейфу має два примірники. В Агропросперіс Банку ви отримуєте повний комплект з обох примірників, але в деяких установах клієнту видається лише один примірник, а другий примірник зберігається в банку опечатаному вигляді.
Як відбувається користування сейфом?
Допуск до індивідуального сейфу здійснюється за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу, на підставі якого ви були ідентифіковані в банку.
Вилучення сейфової скриньки зі сховища виконується згідно з прийнятою в банку процедурою спільно клієнтом та представником банку. Робота клієнта з вмістом скриньки відбувається в окремій кімнаті клієнта. Для забезпечення таємності інформації щодо виду та кількості цінностей, що зберігаються в індивідуальному сейфі, відповідальна особа банку не повинна бути безпосередньо присутньою при вкладанні або вилученні цінностей клієнтом.
Після використання скриньки сейфу, клієнт в присутності представника банку вкладає її в індивідуальний сейф, замикає індивідуальний банківський сейф своїм ключем і залишає сейфове сховище.
Довіреність на користування сейфом
Під час укладання договору на користування сейфом або в період його дії клієнт-фізична особа має право дозволити використовувати банківській сейф третій особі на підставі належним чином засвідченої Довіреності на право користування сейфом.
Довіреність може бути оформлена у нотаріуса або у відділенні банку уповноваженою особою банку в день укладання договору чи впродовж його дії за одночасної присутності клієнта та довіреної особи.