09 червня 2016 року Агропросперіс Банк взяв участь у конференції "Українська аграрна платформа – 2016", яка пройшла у рамках найбільшої в Україні агропромислової виставки "Aгро-2016" і була присвячена проблемам та особливостям функціонування малого і середнього бізнесу в аграрній галузі.
Фінансування малих і середніх сільгоспвиробників є головним пріоритетом і ключовим напрямком діяльності Агропросперіс банку, тому банк здійснює активну взаємодію із аграріями, державними установами, міжнародними і галузевими організаціями з метою якісного розвитку сільського господарства України.
В рамках конференції розглянуто низку важливих питань, зокрема, перспективи виходу малих і середніх сільгоспвиробників на світові ринки, тонкощі агрострахування, особливості функціонування агрокооперативів, реалії земельної реформи. Однак найбільшу увагу учасники заходу приділили питанню фінансування агровиробництва, яке до сьогодні залишається для малого і середнього бізнесу найгострішим.
Загальна потреба агровиробників у фінансуванні оцінюється у 10 млрд.дол.США. При цьому існуючі обсяги кредитування у більшості свій приходяться саме на великі компанії та агрохолдинги, залишаючи поза увагою більшість малих і середніх фермерів. На думку Агропросперіс Банку, обмеженість кредитування банками малого і середнього бізнесу породжена відсутністю взаємної довіри між сторонами. Не довіряючи позичальнику, банки висувають надто жорсткі вимоги до забезпечення кредитів заставою – вимоги, які малі і середні фермери практично не в стані задовольнити.
Агропросперіс Банк, розуміючи специфіку агробізнесу зсередини і маючі розвинуті аграрні експертизи, будує із фермерами партнерські відносини і пропонує їм спрощене фінансування під заставу виключно майбутнього врожаю – головного активу фермера.
Фінансування під заставу майбутнього врожаю стало можливим завдяки введенню в дію інноваційного інструменту – аграрних розписок, який забезпечує рівні взаємовигідні умови для обох сторін угоди. Прогрес та перспективи обігу аграрних розписок в Україні були освітлені на конференції Міжнародною Фінансовою Корпорацією, керівником проекту «Аграрні розписки в Україні».
На заході учасники обмінялися практичним досвідом, розглянули існуючі складнощі і перепони у веденні бізнесу та окреслили наступні кроки щодо спрощення діяльності та підвищення ефективності в аграрному секторі Україні.