Вхiд до iнтернет-банкiнгу
AP Online AP Bank для приватних осiб
Вхід Детальніше
Download from Google Play store Download from Apple App Store
AP Business Online AP Business Online для бiзнесу
Вхід Детальніше

11.01.2021

Агропросперіс Банк та EFSE зміцнюють партнерство в фінансуванні українських фермерів

Агропросперіс Банк та EFSE зміцнюють партнерство в фінансуванні українських фермерів

Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) надав Агропросперіс Банку кредит у гривні, еквівалентний 5 мільйонам євро, для подальшого кредитування сільськогосподарських мікро- та малих підприємств в Україні. Завдяки даній угоді партнери прагнуть полегшити можливість фермерів отримати доступ до вкрай необхідного фінансування у місцевій валюті для підтримки свого бізнесу. Це третя позика, яку EFSE надав Агропросперіс Банку, з моменту початку партнерства в грудні 2018 року.

Глибоке розуміння сільськогосподарського бізнесу зробило Агропросперіс Банк важливою фінансовою установою для українських фермерів. Аграрна експертиза банку також сформувала плідну співпрацю з EFSE для реалізації місії фонду, яка полягає у сприянні економічному розвитку та процвітанню за допомогою фінансової інклюзії та підтримки підприємців. Нова угода в місцевій валюті надалі дозволить партнерам забезпечувати доступ невеликих сільськогосподарських підприємств до вкрай необхідної ліквідності, одночасно захищаючи їх від валютних ризиків, властивих фінансуванню в іноземній валюті.

Голова правління EFSE Клаус Мюллер зазначив: «Особливо в той час, коли економіки стикаються з наслідками кризи COVID-19, EFSE із задоволенням продовжує наші спільні з Агропросперіс Банком зусилля у забезпеченні мікро- та малих підприємств фінансуванням у місцевій валюті, що має вирішальне значення для підтримки їхньої діяльності. Сільське господарство є важливою опорою української економіки, і взаємодія банку з цим сектором робить його справді стратегічним партнером для EFSE у просуванні відповідального фінансування в регіоні».

Голова Правління Агропросперіс Банку Сергій Щепанський прокоментував: «Ми пишаємось тим, що посилюємо співпрацю з нашим партнером EFSE, яка стає особливо важливою у ці непрості часи. Агропросперіс Банк має на меті допомогти українським фермерам стати більш прибутковими, ефективними та стійкими, пропонуючи їм доступне та своєчасне фінансування. За підтримки нашого цінного партнера ми можемо допомогти фермерам вистояти та підтримати виробництво в умовах невизначеності, підвищених ризиків та карантинних обмежень. Разом ми інвестуємо в майбутнє процвітання та стабільність українського сільського господарства».

Здатність EFSE забезпечувати фінансування своїх партнерів у місцевій валюті була посилена щедрими внесками Європейської комісії в рамках ініціативи EU4Business, а також Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

 

Про Агропросперіс Банк

Агропросперіс Банк – український банк, що належить інвестиційному фонду NAP II, який знаходиться під управлінням NCH Capital Inc. (США). Інвесторами фонду є відомі міжнародні установи США та Європи, зокрема Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Агропросперіс Банк – це банк, який спеціалізується на кредитуванні малих та середніх сільськогосподарських виробників. АП Банк був першою фінансовою установою в Україні, яка почала надавати фінансування під заставу аграрних розписок, полегшивши доступ до фінансування для фермерів, які не мають достатнього твердого застави й, отже, мають обмежений доступ до банківського фінансування.

Про EFSE

Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE), створений у 2005 році, має на меті сприяти економічному розвитку та процвітанню в Південно-Східній Європі та Східному регіоні сусідства, інвестуючи в успіх мікро- та малих підприємств, а також в покращення умов життя приватних домогосподарств. Оскільки доступ до фінансових послуг є ключовим для розвитку цього сегменту, EFSE зосереджується на тому, щоб допомогти місцевим фінансовим секторам зміцнити їхню здатність забезпечувати відповідальне фінансування для цієї цільової групи. Поряд зі своєю інвестиційною діяльністю через місцевих партнерів, EFSE примножує свій вплив за допомогою Фонду розвитку EFSE, який надає технічну допомогу, навчання та іншу нефінансову підтримку підприємцям та установам.

EFSE був заснований Банком розвитку KfW за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Європейської комісії. Як перше у своєму роді державно-приватне партнерство, EFSE залучає свій капітал від донорських установ, міжнародних фінансових установ та приватних інституційних інвесторів.

Finance in Motion GmbH, Німеччина, є радником EFSE, а Hauck & Aufhäuser Fund Services S.A., Люксембург, виконує функції менеджера.

Для отримання додаткової інформації про Європейський фонд для Південно-Східної Європи відвідайте: www.efse.lu.

Для отримання додаткової інформації про Finance in Motion відвідайте: www.finance-in-motion.com.

Ми використовуємо файли cookies для роботи сайту та оптимізації послуг. Користуючись сайтом, Ви погоджуєтеся на використання файлів cookies.